FOTOGRAFOVANIE NOVORODENCA V ATELIÉRI

Fotografovanie novorodenca - je najvhodnejšie medzi 6-10 dňom, max. do veku 2 týždňov. Dieťatko je v tomto období spavé, prirodzene schúlené a preto sa veľmi dobre fotí spiace v rôznych košíčkoch, postieľkach...Treba rátať s tým, že takéto fotenie dosť dlho trvá, cca 2-2,5 hodinky. Bábätká veľmi vnímajú náladu okolo seba a preto sa pri fotení novorodenca nikam neponáhľam, mám pre vaše bábätko a vašu rodinku vyhradený dostatočne dlhý čas aby fotenie prebehlo v kľudnej nálade. Poprosím aj vás rodičov, aby ste prišli dobre naladení a rezervovali si dostatočne dlhý čas na fotenie.  Fotenie sa plne prispôsobuje bábätku a jeho potrebám. Keď chce dieťatko papať, tak papá, keď sa chce nosiť, tak sa nosí. Keď chce bábätko spať, tak ho uspíme a fotím.

Bábätká fotím v ateliéri v Trenčíne. Ateliér vždy pred fotením nachystám podľa potrieb dieťatka a tiež nachystám dekorácie, ktoré by sa mohli hodiť k foteniu. Telefonicky si vopred dohodneme farby a štýl aký sa vám páči. Takéto dlhšie fotenia najradšej fotím v dopoludňajších hodinách, keď je dostatok času a väčší kľud. Niekedy takéto fotenie rozdelím na dve samostatné fotenia. Dopoludnia príde mamička s bábätkom a urobíme zábery bábätka v postieľke, košíčku, na dečke... a poobede príde manžel, prípadne aj súrodenec a už svižnejším tempom urobíme rodinné zábery. Tento postup sa mi veľmi osvedčil.


FOTOGRAFOVANIE VäČŠIEHO BÁBäTKA V ATELIÉRI 

Ak máte bábätko staršie ako 14 dní, je už veľmi obtiažne spraviť fotenie ako s novorodencom. Dieťatko je už oveľa vnímavejšie, nespinká toľko, vyrušujú ho zvuky a snaži sa vystierať. Neznamená to ale, že sa nedajú spraviť krásne zábery. Bábätko sa už neuspáva, ale fotí sa jeho tvárička, úsmevy, detaily nožičiek a ručičiek a určite aj zábery s rodičmi. Veď je to pamiatka držať takého malého človiečika. Na takéto fotenie používam hlavne biele pozadie, ale veľmi pekné zábery sú aj pri čiernom pozadí.  

FOTOKNIHA z ateliérového fotenia

 
 Dlho som rozmýšlala nad tým, akou formou odovzdávať výsledné zábery z fotenia. 
Chcela som vytvoriť niečo trváce. Niečo, čo sa dá aj po rokoch chytiť do rúk a listovať. Výsledkom mojich predstáv a možnosťami našej firmy je fotoknižka v luxusnom obale previazaná stužkou. Listy fotoknižky sú krásne tvorivo spracované s možnosťou pridania vášho textu. Ukážku môžete vidieť TU
 www.pamasfoto.sk/blog/novorodenecke-fotenie-victoria
 www.pamasfoto.sk/blog/nelka 
 www.pamasfoto.sk/blog/fotenie-novorodenca-emma

CENNÍK ateliérového fotografovania - novorodenci a bábätka


 Tento cenník platí pre fotenie novorodencov a bábätiek do dovŕšenia veku 2 mesiacov.


MINI

5 upravených záberov v JPG na USB
 fotografovanie len samotného bábätka bez rodičov a súrodencov
 3-listová fotoknižka a 5 fotografií 13x18
odovzdané v luxusnej krabičke 
záber nad rámec série po 12€.

CENA - 120 €

............................................


KLASIK

10 upravených záberov v JPG na USB
 fotografovanie bábätka samotného a aj s rodičmi
 6-listová fotoknižka a 10 fotografií 13x18
odovzdané v luxusnej krabičke
záber nad rámec série po 12€.

CENA - 180 €


..............................................


LUX

20 upravených záberov v JPG na USB
 fotografovanie bábätka aj s rodičmi a súrodencami
 9-listová fotoknižka a 20 fotografií 13x18
odovzdané v luxusnej krabičke
záber nad rámec série po 12€.

CENA - 280 €


....................................................


COMFORT


30 upravených záberov v JPG na USB
fotografovanie bábätka aj s rodičmi a súrodencami
 9-listová fotoknižka a 30 fotografií 13x18
odovzdané v luxusnej krabičke
záber nad rámec série po 12€.

CENA - 380 €

.....................................................Nafotené zábery starostlivo preberiem, všetky nevydarené zábery zmažem a nechám len tie najlepšie a najzaujímavejšie.
Tento výber pošlem na váš e-mail v zmenšenej podobe. Sú to iba surové náhľady, neorezané, neupravené.
Vy si vyberiete tie, ktoré sa vám najviac páčia a pošlete mi zoznam záberov na ďalšie spracovanie.
Tieto vami vybrané zábery spracujem, poretušujem a poupravujem do finálnej podoby.


Keďže sa snažím, aby každý záber vyzeral čo najlepšie, práce pri počítači mi zaberú podstatne viac času ako samotné fotenie.
Preto spracovávam len dohodnutý počet záberov a neupravené zábery neposkytujem.


Ak sme sa pred fotením dohodli na klasickej 10-záberovej sérii, ale vám sa páči napr.14 záberov, môžem vám doúčtovať 4 zábery po 12 €. Ak sa fotenie veľmi vydarilo a vám sa páči 20 záberov, len ma to teší a rada sa pustím do náročnejšieho spracovania. Vždy nechávam tento výber nie pred fotením, ale až po fotení pri výbere z náhľadov. Pre vás je to menej stresujúce, predsa už len čo-to vidíte na náhľadoch a pre mňa je tento systém veľmi motivujúci v tom, že vám chcem nafotiť čo najlepšie zábery.


Vami vybrané a už upravené zábery dostanete na USB v plnej kvalite v JPG formáte.
Môžete ich použiť na výrobu ďalších fotografií, fotiek na plátno, kalendárov a aj na výrobu darčekových predmetov s foto potlačou.
Budem veľmi potešená, ak využijete služby našej fotoslužby.www.pamasfoto.sk/fotosluzba